بانک خازنی

یو پی اس ( ups )

UPS  مخفف عبارت Uninterruptible power supply ، به معنای منبع تغذیه بدون وقفه است.
یوپی اس یک منبع تغذیه الکترونیکی است که وظیفه اصلی آن ، تامین بدون وقفه ی توان مورد نیاز بار مصرفی می باشد ، این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد . همچنین یوپی اس به عنوان منبع توان بدون وقفه با  استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری  ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تامین می نماید .
درحقیقت استفاده از یک انرژی پشتیبان مانند سیستم تامین انرژی بدون وقفه (UPS) شما را قادرمیسازد که بربیشترمشکلات ناشی ازبرق شهرفائق آیید وهمچنین محافظت دربرابرقطع کلی برق را نیز بدست آورید
شما می توانید سطوح مختلفی ازحفاظت را درمقابل مشکلات برق برای سیستم خود جهت جلوگیری ازتخریب ویا ازدست دادن اطلاعات به کارگیرید.

با توجه به اینکه روشهای نسبتاً کم هزینه بسیاری را جهت تامین سطوحی ازحفاظت درمقابل مشکلات برق شهری برای تجهیزات می توانید به کار گیرید، هیچ یک ازآنها نمی توانند به خوبی یک دستگاه تامین برق بدون وقفه (یو پی اس) سیستم شما را در قبال مشکلات برق شهر حفاظت کنند.
زمانی یوپی اس ها به عنوان یک سیستم گران ارزیابی می شدند اما امروزه با توجه به گران قیمت بودن تجهیزات از نظر سخت افزاری و یا اطلاعات و داده ها ، هزینه تهیه و تامین یک دستگاه یوپی اس کاملا ارزان و مقرون به صرفه می باشد .

بانک خازنی

بانک خازنی چیست و دلایل نصب بانک خازنی چیست؟

جهت جبران راکتیو و بهبود توان در سیستم از بانک های خازنی که بصورت موازی با سایر بارها نصب میشود استفاده میگردد. بانک های خازنی معمولا در ابتدای خط ورودی برق و در صورت وجود ترانس بعد از ترانس نصب میشود و بارهای راکتیو تولید داخل سیستم قبل از ورود به شبکه توزیع کاهش می یابد. عملا این کار به نفع شرکتهای توزیع برق می باشد چرا که بار راکتیو بر روی الکترو موتورها تولید و به شبکه توزیع اعمال میگردد این بارها از کابل های ورودی موتورها کشیده شده و موجب افزایش جریان و افزایش تلفات انرژی میشود .
اهداف بانک خازنی:
-۱ تصحیح ضریب قدرت که باعث کاهش تلفات وصرفه جوئی در مصرف میشود .
-۲ تنظیم ولتاژ وثابت نگه داشتن آن به منظور جلوگیری از خسارت به دستگاهها .

فهرست